Interhouse litseyi o'quvchisining innovatsion loyihasi g'olib bo'ldi
Interhouse litseyi o'quvchisi Tonaganyan Yakov, STEAM dasturining akademik direktori doktor Ezoz Ozodov rahbarligida, nufuzli "Innovator" jurnali tomonidan g'olib deb topildi.
Oʻzbekiston Respublikasi Innovatsiya Haftaligida (Innoweek) uning ishlanmasi eng kreativ deb topildi va mamlakatdagi eng yaxshi 10 ta yoshlar ixtirosi qatoriga kirdi.
Eslatib o'tamiz, ushbu ishlanma haqida avvalroq Innovator jurnalida alohida maqola chop etilgan edi, bu uning o'ziga xosligini va professional hamjamiyat tomonidan yuqori qiziqish uyg'otganligini ta'kidlaydi.
Bu muvaffaqiyat maktabga asoslangan STEM/STEAM tashabbuslari milliy miqyosda e'tirofga sazovor bo'lgan chinakam innovatsion loyihalarga aylanishi mumkinligining yorqin namunasidir.
Biz Yakovni tabriklaymiz va uning ustozi doktor Ezozovga yosh iste'dodlarni rivojlantirishda ilhom va qo'llab-quvvatlagani uchun minnatdorchilik bildiramiz!

Победа инновационного проекта ученика Interhouse Lyceum
Учениk Interhouse Lyceum Тонаганян Яков, под началом академического руководителя программы STEAM доктора Эъзоза Озодова, стал победителем по версии авторитетного журнала «Инноватор».
На Неделе инноваций Республики Узбекистан (Innoweek) его разработка была признана самой креативной и вошла в ТОП-10 лучших молодежных изобретений страны.
Напоминаем, что ранее про эту разработку уже была опубликована отдельная статья в журнале «Инноватор», что подчеркивает её уникальность и высокий интерес профессионального сообщества.
Этот успех — яркий пример того,как школьные инициативы в области STEM/STEAM могут перерасти в настоящие инновационные проекты, получающие признание на национальном уровне.
Поздравляем Якова и выражаем благодарность его наставнику — д-ру Эъзозову за вдохновение и поддержку в развитии молодёжных талантов!